Blog

Nowa i dostępna już wersja systemu operacyjnego od firmy Apple dla posiadaczy Maca – WWDC’ 22 macOS Ventura. Jest to nowy sposób, jak i ułatwienie automatycznego porządkowania okien – Stage Manager. Dodatkowo zostały ulepszone aplikacje tj. Wiadomości, Poczta oraz Safari.

Co ciekawe kamera Continuity pozwoliła na używanie iPhone’a jako kamery internetowej dla Maca. Opcja działająca bezprzewodowo – Tryb Desk View łączy się z szerokokątną kamerą telefonu Apple, co pozwala widzieć użytkownika w całości plus jego miejsce pracy – czyli biurko. W takiej funkcji zostały dodane ulepszone elementy typu – tryb portretowy, oświetlenie studyjne, przyciemniające tło
Funkcje dostępne w : iOS 16.1, iPad 16 (.1), WatchOS 9.1

 

Co znajduje się w nowościach ?

 

W poczcie została utworzona funkcja cofania oraz planowania na przód wiadomości, a także funkcja ‘’Wróć” pozwalająca zostać na bieżąco z pocztą. Ulepszone wyszukiwanie i wyświetlanie sugestii podczas wpisywania.
Safari oraz klucze udostępniło możliwość używania grupy kart ze wspólnymi znajomymi – informuje o zmianach wprowadzonych przez innych użytkowników
Spotlight ma teraz szybszy podgląd odnośnie plików poprzez naciśnięcie spacji w wyniku. W aplikacjach typu – Zdjęcia, Notatki, Wiadomości oraz w Finder – istnieje szybsza możliwość do wyszukiwania grafiki w sieci.
Wiadomości – ulepszenie edycji oraz wprowadzenie funkcji cofania wysyłania wiadomości oraz możliwość odzyskania usuniętych przypadkiem, natomiast SharePlay pozwala na wspólne oglądanie filmów oraz słuchanie muzyki w tym samym czasie ze znajomym – równocześnie, podczas waszej rozmowy.
iCloud ze zdjęciami ułatwiła dzielenie się z rodziną (maksymalnie 5 osób) grafiką oraz filmikami z aplikacją Zdjęcia. Rozmowy telefoniczne poprzez FaceTime można przenieść na inne urządzenia iOS bez konieczności przerwania połączenia, dzięki Handoff. Stage Manager pomaga zachować skupienie i koncentrację podczas pracy, gdy użytkownik przemieszcza się między oknami, z których korzysta w międzyczasie.